Kasispea küla jõulupidu toimus 23.detsembril külaplatsil.

Kasispea küla jõulupidu 23.12 2018 53

 

Peoilm oli suurepärane, nii et ei saanudki KOP toetuse abil soetatud telki demonstreerida. Noored olid löönud platsi ehtesse. Lepa Juss lasi plaatidelt maitsekat jõulumuusikat. Peomeeleolust oli tulnud osa saama palju rahvast, eriti suur rõõm oli näha nii palju lapsi.

 

Seekord  aga ei rõõnustanud lapsi ja ka täiskasvanuid meie oma küla Jõuluvana, vaid täiesti uus  Jõuluvana. Uus Jõuluvana rääkis, et Kasispea Jõuluvana oli saanud ametikõrgendust ning on nüüd Jõuluvanade akadeemia rektor - ajaga on nüüd kitsas käes ning tulema enam ei pääse. Tema aga on selle akadeemia I kursuse Jõuluvana. I kursusel õppivat nad habeme ja juuste kasvatamist.

Veel rääkis ta, et Euroopa Liit on keelanud lastele vitsa andmise ning, et vanad Jõuluvanad ei taha tulumaksureformi tõttu enam jõulupidudel käia - saadavad enda asemel alles õpipoisi ametis olevaid Jõuluvanasid. Kes oskas ilusasti salmi lugeda, laulda ja tantsida, sai Jõuluvanalt ka paki. Kes kohal aga ei olnud, need võivad oma pakki minna vaatama Loksal Grossi poe juures olevast Omniva pakiautomaadist. Jõuluvana lubas pakid sinna jätta.