19. oktoobril toimus Leader projekti raames järjekordne üritus - käsitöö õpituba.
Õpituba koosnes kahest osast- teoreetilisest ja praktilisest. Teoreetilises osas tutvusime erinevate puiduliikide ja nende omadustega. Martin tutvustas oma töökojas erinevaid puidutöötlemisseadmeid, kuidas need töötavad, mida teevad ja millised on ohutusnõuded nendega töötamisel. Tutvusime ka käsitööriistadega. Samuti saime teada erinevatest puidu töötlemise viisidest – freesimine, põletamine, lihvimine jne.
Praktiline osa oli kaheosaline – esmalt töökojas ja seejärel väljas. Kuna talusildi ja võtmehoidjate tegemise huvilisi ei olnud, võtsime ette ühistööna küla lokulaua valmistamise. Valisime välja kuuseplangu (et kõmaks hästi), mis sai paksusmasinast läbi lastud ja lihvitud. Seejärel tekkis vaidlus, mida lokulauale kirja panna ning millises šriftis. Pärast vaidlemist jõudsime kokkuleppele, et ühele poole saab küla nimi ja teisele poole esmamainimise aasta. Kuna keegi end ilukirja viljelejaks ei pidanud, siis tähtede kirjutamine oli ühine tegevus, samamoodi ka freesimine – igaüks sai ühe tähe kallal oma käelise osavuse proovile panna. Et külanimi oleks nähtav kaugele, sai tähed ka üle peitsitud. Jäid veel teha puuvasarad, millega lokku lüüa. Kevadeks, kui lokulaud külaplatsile üles saab, on needki valmis. Nii et, kui kuulete järgmisel aastal küla vahel kõminat, tuleb sammud kiiresti külaplatsi poole seada, midagi on seal ilmselt toimumas.
Pärast lokulaua valmimist suundusime õue. Seal näitas Mario meile, kuidas 10 minutiga on võimalik meisterdada naturaalne pesakast lindudele. Vaja läheb pakku, mootorsaagi, paari kruvi ja akutrelli katuse kinnitamiseks ning muidugi ei tohi unustada kaitsevahendeid – kõrvaklapid/tropid, kaitseprillid ja mittelibiseva tallaga jalanõud.