13.detsembril toimus Leader projekti viimane üritus – kohaturundusseminar, mille viis läbi loodus ja fotograaf Marko Poolamets – loodusemees, fotograaf ja loodusturismi edendaja.

Seminari korraldamise eesmärk oli saada mõtteid, ideid Kasispea identiteedi loomiseks, toodete, teenuste turustamiseks, külastajate ligimeelitamiseks, maine kujundamiseks, ühistegevuseks ja muuks. Selle eesmärgi seminar täitis. Saime teada, mis turistile müüb – selgus, et see, mis meile on külas tavapärane eluviis – kalapüük, käsitöö, kala suitsutamine, loomapidamine – on välisturistile eksootika. Marko tõi näiteid, kus välisturistidele oli jätnud kustumatu elamuse lamba poegimise pealtnägemine; iga aasta saadetakse  pererahvale jõuluks kaart, kus seda sündmust meenutatakse. Või teine näide, kus välisturistil oli võimalus võrgule minna; pärast merel käimist poetas ta kalamehele 100 eurot tasku, kuigi teine selle eest raha ei osanud küsidagi. 

Kohaturundusseminar

Arutasime ka Kasispea halbu ja häid külgi. Martin nimetas loodust nii heaks kui halvaks küljeks. Loodust on kõikjal Eestis, kuid Kasispea loodusel nagu kõikjal mujalgi on oma eripärad. Ning muidugi meie Jaani-Tooma kivi, mida külastavad turistide hordide kaupa ning kes külla ei jäta sentigi, küll mõnikord aga prahti. Kui suudaks neilt mõnegi euro välja pigistada! Kasvõi hakata Sigulda keppe tegema ning kivi kõrval müüma hakata. Kuid tegelikult pakkus Marko meile välja unikaalse idee, mille juured ulatuvad meie külla ning mis meile kohe  haaras ning teemat edasi arendama tõukas. Mis ideega ning kuidas see Kasispea külaga seotud on, sellest kuulete edaspidi, kui me oleme kontseptsiooni paika saanud.

Kohaturundusseminar 3

Kokkuvõtteks saab öelda, et Leader projekt oli väga tulemuslik – alates Lapimaa külamajade külastusest kuni kohaturundusseminarini. Saime palju ideid ja teadmisi ning tahet ja inspiratsiooni tegutseda. Mis aga puudub veel, on maatükk, kuhu rajada küla seltsimaja. Kuid küll ta tuleb!

Kohaturundusseminar 2

 logo leader 2014 est horisontaal varviline