Kasispea küla asub Lahemaa rahvuspargi territooriumil, mille üheks sümboliks on kujunenud Kasispeal asuv Jaani-Tooma Suurkivi.

Rabakivist hiidrahn kõrgusega 7,6 m ja ümbermõõduga 34,7 m asub kadakasel puisniidul ja on kergesti juurdepääsetav. Jaani-Tooma Suurkivi on Eesti kõrgemaid hiidrahne. Kivi on tuntud ja kuulub rändrahnude külastatavuselt esimeste hulka.

KrgakiviLisaks Jaani-Tooma kivile on Kasispeal veel kaks looduskaitse all olevat rändrahnu. Suuruselt teise hiidrahnu Kiviheinamaa Kärga kivi, tuntud ka kui Kiviheinamaa kivi kõrguseks on 5,4 m ja suurimaks ümbermõõduks 28,2 m.

KarukiviKolmas rändrahn Karu Suurkivi on oma mõõtmetelt väiksem. Selle rabakivi kõrguseks on 4,3 m ja ümbermõõduks 19,5 m.

Kasispea Haualõppe mägi on senini säilinud pühapaik, mis asub Loksa ja Kasispea küla piiril. Rahvapärimuse põhjal on Haualõppe mägi ajalooline matusepaik. Räägitud on ka legendi mehest, kes seal uinakule heitnud ja üles polevat ärganud.

Kasispea küla Risti talu Vihasoole viiva tee ääres on kasvanud ohvripärn. Paraku mäletavad kohalikud vanemad elanikud seal üksnes suurt jalakat, mis on praegu looduskaitse all.

Kogu Lahemaa rahvuspargi territoorium kuulub üleeuroopalise Natura 2000 võrgustikku nii linnu- kui loodusalana.